Kosgeb

Kosgeb

KOSGEB hibeleri girişimcilere büyük avantajlar sağlamaktadır fakat prosedürleri yorucudur.

KOSGEB’e nasıl kayıt olunur?

KOSGEB’e kayıt olmak için KOSGEB Anasayfasında yer alan “E-KOBİ” menüsünden KOSGEB veritabanına kayıt olmak gerekmektedir.  “KOSGEB’e İlk Başvuru” seçeneğine tıklayarak KOSGEB veritabanına kayıt olabilirsiniz.

Kimler KOSGEB Hibesi Alır ? KOSGEB’den Hibe Almak için Gerekli Şartlar ?

KOSGEB Hibesi alabilmek için, önceden Başkanlık tarafından belirlenmiş şartları taşımak gereklidir. Bu şartlar, aşağıda listelenmiştir:

KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olmak, Bölgedeki yetkili KOSGEB hibesi için yetkilendirilmiş Hizmet Müdürlüğüne kayıt olmak,

  • Uygulamalı eğitim programına katılmak,
  • Uygulamalı eğitim programı katılım belgesi almak,
  • İş projesi hazırlama,
  • KOSGEB Hibe programlarından herhangi birine başvuru yapmak,

Başarılı bir girişimci olmak için, sadece sermaye yeterli değildir. KOSGEB tarafından alacağınız bu hibenin yanında artı olarak alacağınız eğitimler, iş hayatınızda sizlere başarıyı getirecektir. KOSGEB hibenizi uygun noktalara yönlendirdiğiniz takdirde bütçe sıkıntısı çekmeden var olan bütçenizi daha verimli kullanabileceksiniz. Kısacası KOSGEB hibelerinin size katacağı en büyük yarar yapacağınız giderlerin büyük bir bölümünü geri alabilecek olmanızdır.

KOSGEB Hibeleri girişimcilere büyük avantajlar sağlamaktadır fakat prosedürleri yorucudur. KOSGEB hibesi için bir danışman desteği almanız bazı süreçleri hızlandıracak ve hata payınızı düşürecektir. Gerek proje desteği. Gerek düzenli iş planlaması göz önünde bulundurulduğunda danışman yardımıyla vakit kazanımı elde edebileceksiniz.

KOSGEB Tanıtım Desteği Başvurusu ve Uygunluk Şartları

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin kürsel ve ulusal pazarlarda ürün veya hizmetlerini kolaylıkla tanıtabilmeleri maksadıyla Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi tarafından Tanıtım Desteği verilmektedir.

KOSGEB’den Tanıtım Desteği Almak için Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ?

Tanıtım Desteği’ni alabilmek için önce KOSGEB Veri Tabanına kayıt olmalı ve KOSGEB Destek Programları Yönetmeliğinde belirtilen KOBİ tanımına uymanız gerekmektedir. Veri Tabanı’na kayıt olduktan sonra, KOBİ Beyannamesi ve Bilgi Dökümanı, Destek Başvuru Formu belgeleri ile beraber Hizmet Merkezi Müdürlüğüne teslim etmeniz gerekmektedir.

KOSGEB’e nasıl ulaşabilirim?

KOSGEB Merkez Binası Ankara’da Mamak’ta bulunmaktadır. KOSGEB hakkında sorularınız için 444 1 567 (KOS) numaralı çağrı merkezini arayabilir, aynı zamanda KOSGEB birimleri sayfasında yer alan haritadan kendinize en yakın birimin irtibat bilgilerine erişebilirsiniz.

KOSGEB desteklerine nasıl başvurulur?

KOSGEB desteklerine başvurmak için öncelike KOSGEB veritabanına kayıt olmak gerekmektedir. KOSGEB veritabanına kayıt olduktan sonra işletmenin KOBİ olup olmadığının belirlenebilmesi için KOBİ beyannamesi doldurulmalıdır.

Doldurulan beyanname KOSGEB uzmanları tarafından kontrol edildikten sonra, istediğiniz KOSGEB desteklerine, kredilerine veya hibelerine başvuru yapabilirsiniz.

KOSGEB desteklenen sektörler nelerdir?

KOSGEB tarafından bir çok sektör desteklenmektedir. KOSGEB desteklenen sektörlerine ulaşmak için, KOSGEB desteklenen sektörler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

A BELGELENDİRME & MÜHENDİSLİK 

Adres

1202/2 Sokak No:31 Kat:4/410 Yenişehir/İZMİR

 

Telefon

Tel: 0 232 435 40 36  

 GSM: 0 505 498 72 39